بلاگ

آیا آلو خشک قند دارد؟

آلو خشک و قند خون
 • آیا شما هم نمی دانید آلو خشک قند دارد یا نه؟ قندها یک فرآورده‌ی صنعتی حاصل شده از چغندر هستند که از ترکیب شیمیایی ساکارز به وجود آمده اند . میوه‌ها و آب‌میوه‌های طبیعی به طور طبیعی شیرین هستند اما هیچ‌گونه شکر مصنوعی افزودنی ندارند. باید توجه داشته باشید که آب‌میوه‌ی بدون شکر باید ۱۰۰٪ طبیعی باشند! با عدم آگاهی از مصرف درست مواد ممکن است کربوهیدرات‌های موجود در غذاهایی مانند غلات و میوه ها وارد بدن شوند و نا خواسته به گلوکز تبدیل ‌شوند.

   

  تفاوت آلو و آلو خشک در ارزش غذایی

  حتما شنیده اید که میگویند میوه ها در صورت خشک شدن، ارزش غدایی بالاتری دارند. به این صورت که مقادیر عناصر ارزشمند در هر گرم میوه در صورت خشک شدن، افزایش می یابد و فایده ی آن بیشتر میشود. بر این اساس غلظت قندهای موجود در آلو خشک نیز افزایش می یابند و برای افراد دیابتی ممکن است خطرناک باشند. با این حال مصرف آنها برای افراد دیابتی بطور قطع ممنون نمیباشد زیرا فواید بسیار زیادی نیز دارند. توصیه میکنیم در صورت مبتلا بودن به دیابت با مشورت پزشک خود این خوراکی را بطور محتاط مصرف کنید. توجه داشته باشید که حتما اعتدال را در مصرف آن رعایت کنید.

   

  آشنایی با قند و اهمیت آن

  قند نوعی کربوهیدرات ساده است و انواع متفاوتی دارد. بطور خلاصه سه نوع اصلی کربوهیدرات به شکل مونوساکارید، دی ساکارید و پلی ساکارید وجود دارند. در دسته مونوساکارید ها قند های پنج کربنه از جمله گلوکز و فروکتوز، و قندهای شش کربنه از جمله ریبوز و دئوکسی ریبوز وجود دارند. دسته ی دی ساکاریدها را سه نوع قند ساکارز، مالتوز و لاکتوز تشکیل میدهند. پلی ساکاریدها نیز از دو بخش جانوری و گیاهی تشکیل میشوند. نشاسته و سلولز بخش گیاهی، و گلیکوژن بخش جانوری پلی ساکاریدها را میسازند. هنگامیکه در تغذیه سخن از قند به میان می آید، منظور هرگونه شیرین کننده ی کالری دار است که برای تامین انرژی بدن مصرف می شود. سلول های بدن برای تامین انرژی نیازمند مصرف قند (گلوکز) هستند تا بتوانند زنده بمانند. قند برای ادامه ی حیات سلول های بدن به همان میزان که ضروری است، نیازمند کنترل در مصرف نیز هست. با افراط در مصرف این ماده، سلامت بدن در خطر افتاده و احتمال ابتلا به امراض گوناگون از جمله قند خون و دیابت افزایش می یابد.

   

  همچنین در چیکوه بخوانید :: بهترین زمان مصرف آلو بخارا

   

  دیابت نوعی بیماری قندی

  دیابت نوعی بیماری متابولیکی  است در اثر قند خون بالا ایجاد میشود. سه نوع دیابت وجود دارد. دیابت نوع یک نوعی بیماری خودایمنی است و تولید انسولین در بدن افراد صورت نمیگیرد. این نوع دیابت در بین کودکان و نوجوانان رایج تر است. دیابت نوع دو در سنین بالاتر در افراد با سوابق خانوادگی یا اضافه وزن بیشتر رخ میدهد. در صورت دریافت کالری بالا بدون سوزاندن آنها، فرد دچار اضافه وزن شده و این عارضه زمینه ی ابتلا به بیماری دیابت نوع دو را میسازد. دیابت نوع دیگر دیابت بارداری است و در صورت سطح بالای قند خون در بانوان باردار رخ می دهد.

   

  آیا آلو خشک قند دارد؟

  آلو خشک دارای قند طبیعی زیادی است اما در مقایسه با میوه های شیرین دیگر قند کمتری دارد. البته ناگفته نماند که آلو بخارا  قند کمتری نسبت به آلوهای دیگر دارد و میتواند برای کنترل قند خون مناسب باشد. فیبرهای محلول در این خوراکی تاثیر کمی بر قند خون میگذارند. از طرفی شاخص گلیسمی آلوی خشک پایین است و مصرف کم آن مشکلی ندارد. آلو از افزایش ناگهانی هورمون انسولین در بدن جلوگیری کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش میدهند. آلو خشک دارای مقادیر بسیار زیادی فیبر میباشد که سرعت جذب مواد قندی از لوله ی گوارش به جریان خون را کاهش میدهد. همچنین حساسیت سلول ها را به هورمون انسولین افزایش داده و از این طریق میتواند در کنترل قند خون بسیار مفید باشد.

  فراموش نکنید که در آلو خشک غلظت مواد مغذی از جمله ویتامین ها، فولیک اسید، نیاسین و ریبوفلاوین افزایش می یابد. این امر باعث میشود برخی مصرف آلوی خشک را به افراد دیابتی توصیه کنند. همچنین سوربیتول و فروکتوز موجود در آلو خشک از افزایش ناگهانی غلظت گلوکز جلوگیری کرده و باعث آسیب به بیماران دیابتی نمی شوند. بنابراین این خوراکی را میتوان برای دیابت نوع یک و نوع دو بصورت کنترل شده استفاده کرد اما قبل از آن باید با پزشک درباره ی آن مشورت کنید.

   

  خواص دیگر آلو خشک

   آلو خشک خواص بسیار زیادی در درمان بیماری های شب کورى، نقرس، رماتیسم و تصلب شرائین دارد و سبب بهبود عملکرد صفرا شده و در تنظیم اعمال کلیه نقش دارد. از دیگر خواص آن میتوان به سلامت پوست، مو، کبد و درمان پوکی استخوان، درد مفاصل، یبوست، تهوع و درد ماهیچه ها اشاره کرد. این میوه خشک شده در شست و شوی ریه، جذب بهتر مواد معدنی و جلوگیری از زایمان زودرس نقش دارد. همینطور بهبود بینایی، عملکرد مغز، کنترل استرس و خستگی از دیگر خواص آلو خشک می باشند.

   

  همچنین در چیکوه بخوانید ::فواید و مضرات آلو خشک

   

  عملکرد آلو خشک در رابطه با بیماری قندی دیابت

  • مهم ترین دلیلی که شاید برخی مصرف آلو خشک را به بیماران دیابتی پیشنهاد میکنند، وجود آهن در این خوراکی است. داروهای دیابتی اغلب باعث کاهش محتوای آهن بدن بیماران میشوند و این عمل بر گردش مواد تاثیر خوبی ندارد. وجود آهن در تسهیل فرآیند خونسازی نقش دارد و از این طریق به تامین اکسیژن مورد نیاز سلول ها کمک میکند.
  • ویژگی دیگر آلو خشک کارآمد بالای آن در تامین انرژی بدن میباشد که بسیاری از بیماران دیابتی با آن سر و کله میزنند. ویتامین C موجود در آلو خشک در ساخت آمینواسید مورد نیاز برای تامین انرژی بدن از طریق تجزیه چربی ها، نقش دارد.
  • مورد دیگری که در صورت کمبود جذب مواد قندی در بدن رخ میدهد، تضعیف سیستم ایمنی بدن است. آلو خشک به علت دارا بودن ویتامین های E و C در تقویت سیستم ایمنی نقش داشته و در بهبود عملکرد بدن در مواجه با رادیکال های آزاد نقش ایفا میکند.
  • بیماران مبتلا به دیابت نوع دو، در اثر استفاده ی مداوم از داروها دچار کم آبی در بدن خود میشوند ولی مقادیر پتاسیم موجود در آلو خشک این مشکل را رفع میکنند.

   

  آیا آلو خشک قند دارد ؟

  آیا آلو خشک قند دارد ؟

   

  حرف آخر

  روی هم رفته پزشکان نسبت به مصرف مواد قندی توسط بیماران دیابتی احتیاط میکنند. توصیه میکنیم اگر مبتلا به بیماری دیابت هستید با مشورت پزشک خود در این باره و به ویژه مقدار مصرف میوه های خشک تحقیق و اطمینان حاصل کنید و سپس آنرا مصرف کنید. سایت فروشگاه اینترنتی چیکوه در زمینه اطلاع رسانی های محصولات کشاورزی و همچنین انتشار جدیدترین مقالات در حوزه خشکبار و سایر حوزه های مرتبط با سلامت انسان فعالیت می کند. هدف تیم در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید در جهت بالاتر بردن سطح آگاهی افراد بازدیدکننده می باشد. همچنین برای خرید محصولات می توانید به فروشگاه اینترنتی چیکوه مراجعه نمایید.

   

  چرا باید آلو خشک را از چیکوه خرید کنی ؟

  1. حذف واسطه : مهمترین دلیل اینه که ما دلال نیستیم، چیکوه تشکیل شده از جوونایی که میخوایم محصولات شهر خودمون رو خودمون بفروشیم.
  2. محصول اصل : خود شما هم کاملا می دونید که تشخیص جنس اصل در خرید عمده خشکبار کار سختیه ، به ما اعتماد کنید ، ما چیکوهیم!
  3. ارسال سریع و مطمئن : ما سال هاست تو این کاریم پس سعی می کنیم محصول رو سریعا براتون با مطمئن ترین راه ارسال کنیم.
  4. تضمین کیفیت : اگر به هر دلیلی از محصولات چیکوه ناراضی بودید می تونید مرسوله رو برگشت بزنید و کل مبلغ رو از ما پس بگیرید .
  5. محصول تازه : ما سعی می کنیم تازه ترین محصول ممکن رو براتون فراهم کنیم و براتون ارسال کنیم.
  6. کارشناسان چیکوه : در چیکوه کارشناسانی وجود داره تا همه جوره جنس رو بررسی کنند و محصولات با تایید کارشناسان چیکوه براتون ارسال میشه.
  7. چون به ما کمک کنید. دیگه وقت اون رسیده میدون رو بدید دست جوون ها و کمی به جوون ها اعتماد کنید.
  8. چون ما میخوایم حالا حالا ها تو این بازار کار کنیم، پس سعی می کنیم بهترین باشیم!

   

  همین حالا می تونید با کارشناسان و مشاوران چیکوه تماس بگیرید و به رایگان مشاوره سلامت بگیرید.

  برای مشاهده محصولات فروشگاه چیکوه کلیک کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *