بلاگ

کالری آلو خشک

میزان کالری آلو خشک
 • گرمایی که لازم است تا دمای یک گرم  آب را به اندازه ۱ درجه سلسیوس بالا ببرد کالری نامیده می شود. کالری موجود در آلو خشک انرژی را به صورت گرما در دسترس بدن  قرار می دهد. بدن این انرژی را ذخیره می کند و نهایتا به عنوان سوخت مصرف میکند و می سوزاند. با دانستن کالری آلو خشک بهتر می توانید کالری شماری کرده و میزان انرژی ورودی و خروجی بدن را کنترل نمایید. اگر نسبت به مقدار کالری موجود در غذاها آگاهی یابید بهتر می توانید بین میزان انرژی که وارد بدن خود می کنید و انرژی که مورد استفاده قرار می دهید تعادل ایجاد نمایید.

   

  تعریف کالری

  واژه ی کالری نخستین بار در سال 1863 برای محاسبه ی انرژی مورد نیاز برای رساندن یک کیلوگرم آب به دمای یک درجه ی سلسیوس استفاده شد.کالری واحد انرژی است. غذایی که ما مصرف میکنیم به منظور تامین انرژی بدن ما کالری ویژه ای دارد. کالری مواد غذایی با توجه به پروتین ها، کربوهیدرات ها و چربی های موجود در آن تعیین میشود. به طور معمول هر گرم چربی 9 واحد کالری و پروتین و کربوهیدرات در هر گرم 4 واحد کالری دارند.

  تمام یاخته ها برای فعالیت به انرژی نیاز دارند و آن را از طریق تغذیه بدست می آورند. با عملکرد بهتر سلول های بدن اعمال مختلف از جمله تقسیمات سلولی، هم ایستایی بدن، حفظ دمای بدن، انتقال پیک های دوربرد و کوتاه برد، جذب و ترشح مواد مختلف و…بهتر انجام میشوند. بدن در صورت دریافت کالری مناسب، آن را بین تمام سلول ها پخش میکند و صرف سوخت و ساز یاخته ها میکند. باید توجه داشت که در صورت دریافت کالری اضافی حتما آنرا با تحرک و ورزش بسوزانیم، در غیر این صورت با دریافت بیشتر و مصرف کمتر کالری ها، بدن از تعادل خارج می شود.

   

  اهمیت کالری

  برچسب های روی مواد غذایی اطلاعاتی از جمله کالری آن ماده ی غذایی را به نشان میدهند. کالری برای افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند حائز اهمیت است. باید توجه داشته باشید که کالری دریافتی بدن باید به میزان مناسب باشد. اگر کالری دریافتی کمتر از نیاز طبیعی بدن باشد، بدن چربی ها و پروتئین ها را تجزیه نمی کند. در صورت ادامه دار بودن این شرایط، سیستم ایمنی ضعیف شده و در برابر عوامل بیماری زا آسیب پذیرتر میشود.

   

  همچنین می توانید در چیکوه بخوانید :: آلو خشک برای چی خوبه

   

  تبدیل واحدهای ساختاری مواد غذایی به انرژی

  در اثر تجزیه مواد غذایی توسط آنزیم های مختلف در لوله ی گوارش، واحد ساختاری مواد تغذیه شده ریزتر میشود و برای جذب مهیا میشوند. جذب اصلی در روده ی باریک صورت میگیرد. این واحد ها از طریق جذب، به خون وارد شده و از این طریق به کل بدن پخش میشوند و در دسترس سلول ها قرار میگیرند. یکی از مواد اصلی مورد نیاز برای تغذیه تمام سلول های زنده، گلوکز است. گلوکز جذب سلول های بدن شده و بطور بی هوازی میسوزد و طی واکنش گلیکولیز، انرژی زیستی آزاد میکند.

   

  کالری ها متفاوت اند

  این باور که تمام کالری ها یکسان اند و یک کالری در یک ماده ی غذایی، برابر یک کالری در دیگر ماده ی غذایی است، برای بدن اشتباه است. بدن سیستم بیو شیمیایی پیچیده ای دارد و انرژی توسط فرایند های ویژه ای در بدن تنظیم میشود. با ورود مواد غذایی به مسیرهای بیوشیمیایی، موارد بی فایده بصورت گرما از دست میروند. پس هر ماده ی غذایی در فرایند بیولوژیکی تاثیر بسیاری دارد. بیایید این مطلب را با مثال بررسی کنیم.

   

  قند فروکتوز و گلوکز

  قندهای گلوکز و فروکتوز در هر گرم کالری یکسانی دارند اما تاثیر آنها بر بدن متفاوت است. فروکتوز توسط یاخته های کبدی اما گلوکز توسط تمام یاخته های بدن مصرف میشود. هورمون گرسنگی گرلین، با مصرف گلوکز پایین می آید اما با مصرف فروکتوز بالا میرود. یعنی با مصرف قند فروکتوز و بالا رفتن این هورمون، فرد احساس گرسنگی میکند. همچنین قند فروکتوز بدن را نسبت به هورمون انسولین مقاوم میکند. در نتیجه ممکن است فرد افزایش قند خون، چربی و کلسترول(بد) LDL را تجربه کند. در صورتی که گلوکز چنین تاثیری ندارد. میوه ها دارای فروکتوز هستند اما مقادیر زیادی فیبر و آب نیز دارند. باید توجه کنید که برای خنثی کردن اثر منفی فروکتوز، باید هنگام تغذیه آن ها را بیشتر بجوید.

   

  همچنین در چیکوه بخوانید :: آلو خشک در بارداری

   

  تنظیم کالری دریافتی

  میزان نیاز بدن به کالری بستگی به جنسیت، میزات تحرک، سن، سایز بدن، ژنتیک و هورمون ها دارد و از هر فرد به فردی دیگر متفاوت است. کسانی ک قصد کاهش وزن دارند، باید توجه کنند که کالری دریافتی را بطور افراطی کاهش ندهند. هرچه کالری کمتری به بدن برسد، بدن برای جبران این کمبود گلیکوژن های ذخیره شده در کبد را به مصرف میرساند. در صورت اتمام این ذخایر، چربی ها تجزیه میشوند. اگر رژیم کاهش وزن در کاهش کالری دریافتی افراطی باشد، ممکن است عوارضی از جمله افتادگی کلیه و نارسایی آن را در بدن فرد به دنبال داشته باشد. دلیل این عارضه در کلیه این است که اطراف کلیه ها را چربی احاطه کرده و به حفظ موقعیت کلیه کمک میکند و درصورت کاهش انرژی، بدن ناچار است آنها را تجزیه کند.

   

  کالری آلو خشک

  آلو خشک ماده ای بسیار مفید و انرژی زا میباشد. هر 100 گرم آلو خشک انرژیی حدود 240 کیلوکالری دارد. این مقدار انرژی به تنهایی زیاد است و برای افرادی که رژیم لاغری دارند در صورت مصرف مناسب انتخاب خوبی هست. افرادی که به دنبال کنترل وزن خود هستند باید توجه داشته باشند که این ماده را بی رویه و افراطی مصرف نکنند. چرا که ممکن است باعث بروز عارضه ی اسهال در آنها شود. علاوه بر آن اگر مصرف بیش از حد این خوراکی صورت گیرد،  ممکن است باعث بروز اضافه وزن شود.. بنابراین مصرف معقول این خوراکی به علت غنی بودنش نه تنها باعث چاقی نمیشود بلکه به کاهش وزن نیز کمک میکند. پس دقت داشته باشید که در صورت مصرف این ماده برای لاغری، طبق  اصول عمل کنید وگرنه مشکل ساز میشود.

   

  میزان کالری آلو خشک

  میزان کالری آلو خشک

   

  مواد مغذی تاثیر گذار بر لاغری در آلو خشک

  درآلو خشک به علت دارا بودن فیبر های محلول و نامحلول، مصرف آن، گرسنگی را به تاخیر می اندازد و حس سیری در فرد ایجاد میکند. در هر 100 گرم آلو خشک، 7 گرم فیبر وجود دارد. همچنین فیبر ها چربی ها را از بدن دفع میکنند و چربی های بدن را از این طریق کنترل میکنند. افرادی که طبع سرد دارند یا روده ی آنها تحریک پذیر است، در مصرف این خوراکی احتیاط کنند. شاخص گلیسمی آلو خشک کم است به همین دلیل میتواند حس گرسنگی را از بین ببرد و اشتها را کم کند.

   

  سخن آخر:

  برای کاهش وزن تنها نباید به یک مقدار مشخص پایبند بود بلکه چیزهای دیگری هم هست که باید حواسمان به آنها باشد. در این مقاله فهمیدیم که بسیار مهم است بدانیم کالری که بدن نیاز دارد از چه منبعی تامین می شود. باید توجه نمایید که بدن انرژی بدست آمده از الو خشک را مانند  انرژی دریافتی از شیرینی پردازش نمی کند. این باور غلطی در مورد کالری ها ست که فکر کنید مهم نیست از چه منبعی (پروتئین، چربی و … ) دریافت می کنید. درست است که کالری مهمترین بخش رژیم غذایی برای کاهش وزن است ولی واکنش بدن به یک غذای کامل با یک غذای فرآوری شده کاملا متفاوت است و انرژی ها را به صورت مختلف کنترل می کند. علم ثابت کرده که بدن برای پردازش غذاهای کامل انرژی بیشتر نسبت به غذاهای فرآوری شده مصرف می کند. برای مثال برای هضم پروتئین از کربوهیدرات به انرژی بیشتری نیاز دارد. شاید به همین دلیل باشد که برنامه های غذایی سرشار از پروتئین برای کاهش وزن توصیه می شوند.

   

  چرا باید از چیکوه خرید کنی ؟

  1. حذف واسطه : مهمترین دلیل اینه که ما دلال نیستیم، چیکوه تشکیل شده از جوونایی که میخوایم محصولات شهر خودمون رو خودمون بفروشیم.
  2. محصول اصل : خود شما هم کاملا می دونید که تشخیص جنس اصل در خرید عمده خشکبار کار سختیه ، به ما اعتماد کنید ، ما چیکوهیم!
  3. ارسال سریع و مطمئن : ما سال هاست تو این کاریم پس سعی می کنیم محصول رو سریعا براتون با مطمئن ترین راه ارسال کنیم.
  4. تضمین کیفیت : اگر به هر دلیلی از محصولات چیکوه ناراضی بودید می تونید مرسوله رو برگشت بزنید و کل مبلغ رو از ما پس بگیرید .
  5. محصول تازه : ما سعی می کنیم تازه ترین محصول ممکن رو براتون فراهم کنیم و براتون ارسال کنیم.
  6. کارشناسان چیکوه : در چیکوه کارشناسانی وجود داره تا همه جوره جنس رو بررسی کنند و محصولات با تایید کارشناسان چیکوه براتون ارسال میشه.
  7. چون به ما کمک کنید. دیگه وقت اون رسیده میدون رو بدید دست جوون ها و کمی به جوون ها اعتماد کنید.
  8. چون ما میخوایم حالا حالا ها تو این بازار کار کنیم، پس سعی می کنیم بهترین باشیم!

   

  همین حالا می تونید با کارشناسان و مشاوران چیکوه تماس بگیرید و به رایگان مشاوره سلامت بگیرید.

  برای مشاهده محصولات فروشگاه چیکوه کلیک کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *